Jā, tas nemaz nav noslēpums, ka NHL veidotāju komandu sastāv no nieka 20 cilvēkiem, kuriem bonusā (drīzāk mīnusā) ir vismazākais atvēlētais budžets no visām EA Sports ražotajām spēlēm.
Šoreiz centīšos apskatīt jaunāko EA Sports darbu par hokeju: NHL 18. Šī spēle iznākusi 15.septembrī gan ASV, gan Eiropā. Spēle no paša sākuma tika piedāvāta trīs versijās. Fizisku diska kopiju varēja dabūt pre-orderojot standarta spēles editionu, bet digitālas bija attiecīgi "Young Stars" un "Young Stars Deluxe" edition'i. Šajos nedaudz dārgākajos editionos bija pievienoti vairāki labumi priekš savām "Ultimate Team komandām" (tālāk rakstā uzzināsiet kas tas ir), taču pats labākais bija triks no EA: Pre-orderojot vienu no šiem nedaudz dārgākiem editioniem, spēli varēja sākt spēlēt jau 12.septembrī.
Par spēles dzini runājot, tas ir palicis nemainīgs. Vēljoprojām hokeju mēs neredzam uz "Frostbite Engine" un vēljoprojām tas darbojas uz vecā dziņa. Cilvēki bija ļoti sarūgtināti, kad uzzināja par to, taču no otras puses, NHL 18 ir spēle, kuru EA ir izdevies uztaisīt realistākāku nekā jebkad līdz šim.
Šajā gadā pašā spēles procesā ir nedaudz
- uzlabotākā grafika,
- jauni attack movi (dekes),
- defensive skill stick,
- gudrāki AI spēlētāji, viņu darbības laukumā
Spēles iespējas (Game Modes):
Pati spēle vēl joprojām piedāvā ļoti daudz un dažādas spēles iespējas, taču pieminēšu katru no lielākajām atsevišķi.
1) NHL Threes
Šis ir jauns game mode, ko EA ir ieviesosu tikai šogad, un, manuprāt šogad ir vienīgā reize, kad tuvākajā laikā no EA kaut ko tādu redzēsim, jo spēles modes bija populārs pirmās 3 (!?) stundas kopš spēles iznākšanas, un jau tagad onlainā pretinieku atrast ir neiespējami.
NHL Threes no sevis piedāvā mazāku laukumu, 3 laukuma spēlētāju katrā komandā + vārtsargu, un, ja kāds no spēlētājiem nopelna noraidījumu tas, komandai tiek piešķirtas nevis 2 soda minūtes, bet gan - soda metiens. Spēles izstrādātāji ir parūpējušies par nelielu story mode ar nosaukumu "Threes Circuit" , kur spēlētājam tiek piešķirt trīs nevisai labi spēlētāji + vārtsargs, un viņam ir jāspēlē spēles visapkārt Ziemeļamerikai, lai uzvarētu citas komandas (tai skaitā arī NHL komandas), un pēc uzvaras var saņemt labākus spēlētājus no komandas, kura tikko tika uzvarēta.
Godīgi sakot, kā ilgam NHL sērijas piekritējam, spēlēt pret AI liekas ļoti garlaicīgi, un vienīgais iemesls, kāpēc lai es spēlētu "Threes Circuit" ir trofejas.
2) Hockey Ultimate Team (HUT)
Arī hokejā, tāpat kā citās EA Sports spēles lielāko popularitāti spēlētāju vidū saņem tieši HUT. Šī ir iespēja katram veidot savu komandu no nulles. Izveidojot komandu tiek saņemti katastrofāli, knapi slidot iemācījušies "Bronze Tier" spēlētāji, kuri ne vienu vien spēlētāju ir noveduši līdz nervu sabrukumam, ar savām izcili "precīzām" piespēlēm un metieniem garām vārtiem no metra attāluma vārtu priekšā. Taču laikam ejot, par katru nospēlētu spēli, komandas menedžeris (kas esat Jūs, dārgie spēlētāji) saņem in-game naudiņu, kuru ir iespējams iztērēt pērkot spēlētāju pakas --> attiecīgi Bronze, Silver, Gold, Gold Plus, kā arī EA reizi mēnesī izlaiž papildus paku par dārgāku naudiņu, bet ar lielāku iespēju no šīm pakām iegūt kādu labu spēlētāju.
Šogad EA ir pacentusies un pievienojusies HUT Solo Challenges, kur spēlētājs izpildot kādu konkrētu uzdevumu pret AI, var saņemt dāvanā diezgan daduz in-game naudu, vai arī uzreiz Gold vai Gold Plus paku, kas (pēc reddita spriežot) ir piesaistījusi ļoti daudz spēlētājus, jo kuram gan nepatiktu vienā no pirmajām atvērtajām pakām šogad iegūt kādu superzvaigzni, taču arī šādi gadījumi ir uz pirkstiem vien saskaitāmi.
Tāpat kā iepriekšējo gadu EA piedāvā HUT "Competitive Seasons" , kur spēlētāji 9 raundos 20 dienu garumā cīnās par iespēju pierādīt citiem pasaulē, ka tieši viņš ir labākais. Te jau ir standarta ranka sistēma - Par katru uzvaru tiek piešķirti ranka punkti, par zaudējumu - atņemti, taču tas nebūtu EA, ja kaut ko nebūtu salaiduši dēlī, vai ne? Matchmaking līdz dotajam brīdim ir diezgan drausmīgs, un top100 spēlētāji bieži vien par uzvaru saņem nieka 3-5 punktus (jo tiek samatchoti ar krietni līmenī zemāk spēlētājiem) un par zaudējumu tiek atņemti 100 un vairāk punkti, kas ļoti daudzus vismaz pagaidām ir atturējis no šī moda spēlēšanas.
Atliek vien pieminēt, ka HUT spēlētāju pakas var pirkt arī par īstu naudu, un šogad EA ir pacentušies nedaudz tām nolaist cenu, kas arī ir piesaistījis spēlētājus nopirkt vismaz vienu - divas spēlētāju pakas izmantojot savus PSN / Xbox makus.
3) Franchise Mode
Šis ir lielākais NHL 18 offline mode, kas spēlētājam piedāvā uzreiz divas opcijas: 1) Expansion Team draft un 2) 32nd Team draft.
Tiem, kas šo vēl nezin - Šogad NHL realajā dzīvē ir pievienojusies vēl viena komanda un tā ir no LasVegasas - Las Vegas Golden Knights. Katrai komandai bija iespēja aizsargāt 8 spēlētājus no savas komandas, un Vegasai bija iespēja paņemt no katras komandas vienu neaizsargāto spēlētāju, taču bija jāizseko līdzi arī algu griestiem, un nevarēja ņemt visu, kas pagadās. NHL 18 protams arī piedāvā tieši šādu opciju - sākt spēlēt offline sezonu ar Las Vegasas komandu un uzreiz piedalīties Expansion Team draftā, tātad, katrs spēlētājs varēja pats iejusties GM lomā un izvēlēties spēlētāju no katras NHL komandas.
"32nd Team draft" atkal ir jauna opcija, ko EA pievienoja, kas ļauj spēlētājam pašam izveidot jaunu komandu, pilnīgi tāpat kā to izdarīja Vegasa realajā dzīvē. Spēlētājs var izvēlēties no ļoti daudz pilsētām, kur veidot komandu, kā piemēram Stokholma, Sankt-Pēterburga, Helsinki, Oslo utt. (protams arī kaudze Ziemeļamerikas pilsētu), un pašam izlemt par savas komandas nosaukumu, tās logo, tās arēnas izskatu un pat tās talismana izskatu. Pēc komandas izveides viss notiek pēc tās pašas shēmas. AI izveido katras komandas aizsargāto spēlētāju sarakstu, un Jūs iejutoties GM lomā varat paņemt jebkuru neaizsargātu spēlētāju no katras NHL komandas.
4) EA Sports Hockey League
EA Sports Hockey League jeb EASHL no sevis piedāvā to, ka viens no spēlētajiem draugu lokā izveido komandu ar sevis izdomātu nosaukumu, tās logo, uniformu, un uzaicina savus draugus tajā. Katrs no draugiem izveido savu virtuālu spēlētāju sev vēlamā pozīcijā - Tas varbūt gan centrs, gan vārtsargs, gan aizsargs, un pievienojas komandai. Pēc tam jau visi kopīgi sakonektējas spēlei un dodas spēlēt pret citu tādu pašu "draugu loku", katrs vadot tikai savu spēlētāju. Šis ir viens no populārākajiem spēles modiem, un jau vairākus gadus pat ir izveidota liela sabiedrība, kur piedalās vairāk nekā 30 komandas kopīgā turnīrā (sezonā) gada garumā un piedalās spēlēs 6 pret 6. Spēlējot spēles gan spēlētāji, gan komanda iegūst EXP punktus un ceļ augšā savu līmeni, kur atklājas ļoti daudz lietas. Komandai tās ir (piemēram): lielākas arēnas, iespēja izveidot savu talismanu, dziesmu maiņa pēc vārtu guvuma utt. Spēlētājiem attiecīgi ir vērts pieminēt, ka var atklāt ļoti daudz jaunas nūjas, ķiveres, cimdus, mainīt savus goal celebrationus un tādā garā.
NHL šogad šim papildus ir pievienojuši spēli 3 pret 3. Tātad četri draugi (3 spēlētāji + vārtsargs) var savākties un spēlēt pret citiem četriem cilvēkiem, kur arī katrs no noteikuma pārkāpumiem ir soda metiens.
Ja kādam sekoja jautājums, ko darīt, ja jūs esat vien divi draugi, kas ir NHL sērijas piekritēji? - Šis mods piedāvā sākt meklēt spēli, ja jūs esat VISMAZ divi spēlētāji komandā. Tātad, jūs varat arī divatā komandu aizvest uz pirmo divīziju un kļūt par tās čempioniem, un pārējās divas pozīcijas, kuras jūs nebūsiet aizņēmuši vadīs AI (kas starpcitu dažkārt pat ir labāk nekā user controlled).
Vai es ieteiktu spēli citiem?
- NHL 18 neapšaubāmi ir spēle, kurā personīgi pavadu visvairāk laika spēlējot konsoli, taču uzskatu, ka, ja Jūs neesiet mega-liels hokeja piekritējs, tad ieteiktu jums pagaidīt līdz vismaz pirmajām atlaidēm, kas, manuprāt būs jau diezgan drīz (novembrī Black Friday visticamāk).
Tas arī šoreiz no manis viss. Pirmo reizi centos uzrakstīt kaut ko tādu, taču jau kādu laiku gribēju pastāstīt par savu mīļāko spēli arī citiem, un ceru, ka kādam šis raksts palīdzēs izlemt par spēles iegādi, vai tieši otrādāk - atturēs no spēles pirkšanas. Tiekamies hokeja laukumos!
PS. Jebkāda kritika tiek uzskatīta par palīdzību nākamajos rakstos + ja rodas kādi jautājumi par spēli, ko iespējams neesmu pieminējis, droši jautājiet.