
Atelier Firis jeb pilnais nosaukums Atelier Firis: The Alchemist and the Mysterious Journey ir japāņu RPG spēle un ir turpinājums iepriekšējai spēlei: Atelier Sophie: The Alchemist of The Mysterious Book. Visi varoņi no iepriekšējās spēles ir sastopami šajā spēlē.
Stāsts ir par meiteni vārdā Firis, kura dzīvo izolētā raktuvju ciematā zem zemes, kur visi ciemata iedzīvotāji pavada visu savu dzīvi izolēti no ārējās pasaules. Tikai dažiem cilvēkiem ir atļauja pamest viņu ciematu un doties ceļot pa ārējo pasauli. Firis klausījās ceļojumu stāstus par to cik ārēja pasaule ir skaista, bet arī bīstama un sapņo kādreiz pati redzēt ārējo pasauli.
Vienu dienu viņu ciematā ieradās ciemiņi Sophie un Plachta no ārējās pasaules un nodemonstrēja cik liels un neierobežots potenciāls piemīt alķīmijai. Ciemiņi iemācīja Firis alķīmijas pamatus un pēc tam kad Firis pierādīja saviem vecākiem, ka viņai piemīt liels talants alķīmijā, viņai tika dota atļauja pamest ciematu ar vienu noteikumu – Firis ir viens gads, lai nokārtotu oficiālo alķīmijas eksāmenu un ja viņa nenokārtos eksāmenu viņai jāatgriežas ciematā un vairs nekad neredzēt ārējo pasauli.
Spēle pārsvarā ir par materiālu vākšanu un sintezēšānu izmantojot alķīmiju. Materiālus var savākt visapkārt uz kartes. Materiālus var iegūt cīnoties ar parastiem vai stipriem ienaidniekiem, kas uz kartes ir attēloti kā miroņgalvas.

Šajā spēlē izmantojot alķīmiju var izveidot visu – citus materiālus, bruņas, ieročus, lietas, ko izmantot kaujā un citas lietas. Jaunas receptes alķīmijai var iemācīties vācot materiālus, cīnoties ar briesmoņiem, izmantojot lietas kaujā, sarunājoties ar citiem varoņiem, pildot kvestus vai sintezējot lietas noteiktā daudzumā.
Izmantojot alķīmiju tu izvēlies lietu ko vēlies taisīt, izvēlies materiālus un tad materiāli jāliek uz lauka. Katram materiālam ir sava forma ko jānovieto uz lauka.

Kaujas sistēma ir tipiska Turn Based kaujas sistēma. Kaujas laikā var izvēlēties uzbrukt, izmantot skilus vai izmantot ar alķīmiju izveidotās lietas spēlē. Atelier spēlēs ir ļoti manāma liela starpība starp spēlētāja dzīvībām un ienaidnieka dzīvībām. Kā piemēru varu demonstrēt bildi ar vienu bossu, kur var redzēt cik liela ir starpība starp spēlētāju un ienaidniekiem.

Maksimālais spēles līmenis ir 99, bet šajā bildē visiem varoņiem ir 60. līmenis un tieši ir redzama cik liela starpība ir. Šajā spēlē nevar nopirkt ļoti stipras bruņas un ieročus, tie ir pašam jātaisa izmantot materiālus ar speciāliem Trait un izmantojot materiālus ar lielu kvalitāti.
Viss ko tu dari spēlē patērē laiku – ej, skrien, vāc materiālus, kaujies vai izmantojot alķīmiju. Laiks iet ļoti ātri spēlē, piemēram, skriešana katras 5 sekundes ir 1 stunda spēlē. Ļoti daudz event spēlē ir atkarīgi no noteikta laika dienā vai specifiskiem laikapstākļiem.
Grafiski spēlē nav diezko iespaidīga, vairāk atgādina PS3 spēli kā PS4 spēli. Spēle strādā īpaši bez problēmām, bet ir viena kartes daļa, kur ir milzīgi framerate drop katru reizi kad uz kartes ir migla vai lietus.
Šai spēlei nav komplekss stāsts, nav ļaundaru un gandrīz nav neviena bossa galvenajā stāstā. Šī spēle ir vairāk kā atpūta no spēlēm ar kompleksiem stāstiem. Tu vienkārši seko līdzi kā galvenā varone izbauda ārējo pasauli kopā ar jauniem draugiem ko iepazīst pa ceļam.
Līdz eksāmenam ir ierobežots laiks spēlē, bet pēc tam atverās pasaule un vari pētīt pasauli neierobežotu laiku ejot uz vienu no 10 spēles endingiem.
Spēlē var izveidot kuģi ar ko ātri ceļot pa pasauli, slotu ar kuras palīdzību var ātri kustēties vai pat izveidot lietas ar ko var pētīt zemūdens pasauli.

Es dodu šai spēlei 8/10. Šī spēle bija pirmā spēle, kur pārgāja uz Open World stilu, jo visas iepriekšējās spēles bija ļoti ierobežota karte un minimāla variācija kur doties. Šajā spēlē tu tiešām jūties, ka dodies lielā ceļojumā. Šogad aprīlī iznāca trešā noslēdzošā daļa šo varoņu stāstam, kautkad nopirkšu, lai redzētu noslēgumu šim stāstam. Visas bildes ir Screenshoti no manas spēles uzņemti uz PS4